Mini autíčka

Loni v létě dostaly naše děti za vysvědčení čínské klony autíček BitChar-G. Musím podotknout, že obě autíčka jezdí velice pěkně a pohled na čiperně se mrskající řízené "angličáky" stoji za to. Horší je to ale s kvalitou autíček - žádný ze zakoupených kousků by nejezdil bez rozebrání a "dodělání". Co ale chcete za cenu cca 300,- Kč, že?

Závada č. 1 - špatný kontakt na nabíjecím článku autíčka (nutno přihnout, příp. upravit plíšky, očistit článek a lehce namáznout kontaktní vazelínou)

Závada č. 2 - autíčko na jednu stranu vůbec nezatáčí (nutno rozebrat řízení, opatrně vylomit cívečku, rozmotat zkroucené - a tím zkratované vývody, izolovat vývody izolačním lakem a opět vše složit a zakápnout voskem)

Závada č. 3 - autíčko zatáčí na jednu stranu velmi nespolehlivě (nutno rozebrat řízení, opatrně vylomit cívečku a zalepit ji v drážce blíže k ose autíčka)

Závada č. 4 - autíčko se nenabíjí (nutno opatrně vyjmout elektroniku a nabíjecí článek z autíčka a poté opravit špatně vylisovaný plíšek, který tvoří kontakt pro "nabíjecí konektor" vysílače)

Všechny úkony jsou dosti riskantní, protože tenké přívody k cívkám elektromagnetů pro řízení směru snadno upadnou už při pouhém křivém pohledu... Nicméně po provedení úkonů "DODO" je vše vpořádku a můžeme jezdit.

Autíčko se nasadí na "nabíjecí konektor" vysílače. Když je vše OK, rozsvítí se jedna z LED. Po zhasnutí LEDky můžeme jezdit. Autíčka se prodávají buď v pásmu 27 MHz, 35 MHz, a nebo v pásmu 49 MHz. Pokud si chcete zajezdit se dvěma autíčky najednou, kupte si každé pro jiné pásmo. Na vysílači je sice uvedeno číslo kanálu daného pásma, ale přijímač je tak neselektivní a širokopásmový, že číslo kanálu pro něj vůbec nehraje roli. Pásmo 35 MHz považuji pro použití u hraček za nehoráznost a tak naše autíčka pracují v pásmech  27 MHz a 49 MHz.

klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení klikni pro zvětšení