Vítejte na mých osobních stránkách !    

Stránky jsou optimalizovány pro IE 5.0 a vyšší a rozlišení 1280 x 1024

 

Google Translate – Select Language

 

 

Stránky jsou věnovány převážně modelářství. Budu rád, když mi napíšete své náměty a připomínky na mou mailovou adresu.

 

Jak šel čas:

04/2009

ZDE se můžete podívat na fotogalerii ze stavby Edge 540 o rozpětí 2,53 m na motor MVVS 80 IRS.

01/2009

Přidal jsem povídání o modelu F4U-1 Corsair od Alfamodel.

01/2009

Přidal jsem stránku o modelu Su-31 ze stavebnice Reichard Modelsport, stránku o modelu Edge 540T 25 3D ze stavebnice Hyperion. Dále jsem napsal i pár slov o svém novém vysílači FUTABA T12 FG.

01/2009

Provedl jsem aktualizaci přehledu vysílačů. Doplnil jsem vysílače Futaba FF10, T12 FG a FX-30. Trošku jsem upravil texty a možná i zlepšil přehlednost souvisejících stránek.

01/2009

Novoroční létání na letišti Medlánky provázelo mrazivé, lehce mlhavé a bezvětrné počasí. Určitě se podívejte na následující ceduli, kterou jsme ten den objevili na stříšce roštu na kolíčky. Co když zrovna vy máte kanál 69 v pásmu 35 MHz!!!

12/2008 

Dlouhou dobu jsem na tyto stránky nedal nic nového, ale v současné době připravuji články o mých nových modelech a aktualizaci  tabulky vysílačů. Prozatím se podívejte na PF - ku :-)

12/2007 

V polovině letošního roku jsem založil firmu ENEPO.eu s.r.o., a tak jsem měl málo času na aktualizace tohoto webu. Pro zájemce o RC házedla dávám k dispozici ke stažení plán na malé házedlo pro kruhový hod - 1. strana A3, 2. strana A3, 3. strana A3 (soubory *.pdf, 31-73kB, vytisknout na tiskárně A3 v měřítku 1:1 a slepit). 

Dále jsem Vám připravil PF - ku !!!   

Protože myslím, že malinko zapadl článek, kde jsem se pokusil vysvětlit funkce modelářských vysílačů, opakuji ještě jednou odkaz na tento článek.

Na www.rcbrno.com jsem již dříve dal 1. díl článku o stavebnici Su-31 od firmy Reichard Modelsport. Model mám dokončen a připraven k záletu. Po záletu připravím 2. díl, kde se chystám napsat něco o stavbě a letových vlastnostech tohoto modelu. 

02/2007 

Na klubové stránky www.rcbrno.com jsem dal článek o opravách kompozitových modelů větroňů. Přehled vysílačů jsem upravil do tabulky ve formátu *.xls. 

12/2006 

Tak už je zase konec roku... Připravil jsem Vám PF - ku :-) 

11/2006 

Přidal jsem článek o zkušenostech se stavbou depronového "šoka" DIABLO 3D

11/2006 

Doplnil jsem do přehledu vysílačů Graupner MX-12 a novinky MULTIPLEX COCKPIT SX a Graupner MX-16 S. Musím říct, že novou palcovku MX-16 považuji za velmi zdařilou a ve své cenové kategorii za favorita č. 1. Oproti Futabě FX-18 má propracovanější SW pro větroně, ale naopak má omezenější možnosti volných mixů. Rovněž nový COCKPIT má velmi propracovaný SW s funkcemi, které do této doby nabízely až podstatně dražší rádia. Chybí mu však možnost přenosu PCM a nevím jak Vám - nelíbí se mi jeho "hračkový" design. 

10/2006 

Byli jsme na výstavě Model Hobby v Praze. Fotky z létání se Stingem v Býkovicích.  

09/2006 

Protože přispívám i na web  RC modelklubu Brno (reportáže z akcí MEGA CUP, JETS OVER CZECH a soutěže maket), dlouho jsem na své stránky nic nového nepřidal. Snad Vám příjde vhod nasledující článek, ve kterém jsem se snažil natěsnat co nejvíce informací o počítačových modelářských vysílačích. Podotýkám, že se jedná o tak široký záběr, že bych se dost divil, kdyby zde bylo vše přesně a bez chybičky. Vyzývám tedy znalce modelářských vysílačů k zaslání případných námětů a připomínek. 

07/2006 

Na Medlánkách přece jenom létá EDGE 540  Více zde

06/2006 

Po dlouhém rozmýšlení jsem zakoupil nový vysílač FUTABA FX-18 v pásmu 35 MHz. Více zde

06/2006 

Malá reportáž z akce MEGA CUP 2006 vč. tabulky s údaji modelů přihlášených účastníků je zde.

05/2006 

V přehledu vysílačů jsem na základě námětů od návštěvníků stránek upravil některé drobnosti a doplnil Futabu 4 EX a Futabu T12 PCM G3. Malá reportáž z 1. BRNĚNSKÉ F3B je zde.

05/2006 

Dne 15.4.06 ukončil svůj krátký život EDGE 540. Podrobnosti a následné úvahy si můžete přečist ZDE.

03/2006 

Přidal jsem pár fotek z výstavy Modely Brno 2006. Zprovoznil jsem knihu návštěv a stránku s odkazy. Připravil jsem článek na téma svahové létání na simulátoru CRRCSIM aneb co děláme v RC modelklubu Brno, když je zima. Doplnil jsem další informace  na stránku o EasyFly.

02/2006 

Protože stránky začínají být nepřehledné, sestavil jsem jednoduchou mapu WEBU. Zároveň jsem přemístil své stránky z firemního serveru na www.webzdarma.cz. Doplnil jsem další zkušenosti se SEVERE 3D.

01/2006 

Dokončil jsem stránku o SEVERE 3D, kde jsem popsal pár postřehů ze stavby nabíječe a srovnávače MZ a první dojmy z létání.  

12/2005 

Nepatrně jsem upravil přehled vysílačů tak, aby bylo možno v tabulce listovat a současně přitom neztratit přehled o parametrech v záhlaví tabulky. Na stránku plánů jsem doplnil náhled na výkres EDGE 540 o rozpětí 2,4 m. 

11/2005 

Můj nový EDGE 540 na motor 25 ccm zalétán 15.10.2005!  Stvořil jsem pár informací o stavbě a popsal první dojmy z létání.  SEVERE 3D jsem slepil a teď čekám na výhodnou koupi Li-Polek, abych mohl rozmístěním serv, baterek a přijímače model vyvážit.   

10/2005 

Ve dnech 27. a 28.8.2005 pořádal RC modelklub Brno dvousoutěž maket F4C a F4C-X. Jako ředitel soutěže jsem neměl moc času na focení. Galerii fotek ale určitě časem objevíte zde.  Zcela jsem "překopal" přehled vysílačů. Dále jsem se nemohl dočkat vytouženého Gilese G 202, (čekal jsem bezvýsledně půl roku na to, až tuto stavebnici někdo doveze do Evropy), a tak jsem si nakonec pořídil úplně jiné letadlo - EDGE 540 ze stavebnice PowerLineHobbies, kterou měl na skladě rakouský Lindinger. Mezitím jsem si na výstavě Model Hobby koupil stavebnici EPP dvojplošníka SEVERE 3D na stříďáček PYTHON 100.  

03/2005 

V přehledu vysílačů jsem doplnil 2 další vysílače. Provedl jsem některé víceméně "kosmetické" úpravy. Na stránce "Kdo jsem" jsem doplnil banner s odkazem na mé stránky, který můžete umístit na Vašem webu. Totéž nabízím i Vám zde.

02/2005 

Na stránku plánů jsem doplnil odkaz na galerii fotek rozdělaného Thunderbolta, který staví klubový kolega podle mého plánu. 

02/2005 

Po dlouhé době malá aktualizace - doplnil jsem přehled vysílačů, aktualizoval jsem informace o mé osobě a doplnil jsem nové zkušenosti na stránku o modelářském simulátoru EasyFly. Na stránku plánů do budoucna jsem doplnil Gilese G 202, který dobou realizace možná předběhne všechny předchozí plány. Dále jsem sestavil fotogalerii ze závodů obřích akrobatů v Šumperku. Ikdyž se jedná o tzv. "křížek po funuse" (ročník 2004), myslím si, že některé záběry nepodléhají až tak velkému stárnutí - posuďte sami.

03/2004 

K loňským Vánocům jsem si nadělil Gamebird, abych trošku odlehčil ovladačům mého vysílače od "páčkování" se simulátorem FMS. Snad se někomu bude hodit pár postřehů z více než ročního provozu simulátoru EasyFly, jehož instalační CD-ROM je součástí balení ovladače Gamebird.

02/2004 

V přehledu vysílačů jsem doplnil několik dalších vysílačů a vysílače v tabulce jsem seřadil do žebříčku dle mého subjektivního hodnocení. Přidal jsem dvě stránky fotek letadel. První je z mé náhodné návštěvy Mezinárodního mistrovství SRN a ČR v letecké akrobacii, které probíhalo ve dnech 13.-17.8.2003 v Mostě a druhá z leteckého dne v Poličce, který se uskutečnil 24.8.2003. 

Na příslušné stránce jsem konečně doplnil fotky Silvíka.

02/2004 

Moje děti dostaly (už v létě...) mini RC autíčka. Dost jsem se s nimi natrápil, než se je podařilo vypiplat z dětských nemocí. Snad se někomu bude hodit pár zkušeností

05/2003 

Občas se diskutuje na téma jak začít s rádiem řízenými modely letadel. Vím, že se pouštím na tenký led, ale přesto jsem se pokusil shrnout pár postřehů a zkušeností v následujícím článku

05/2003 

Každým rokem přijíždí v květnu modeláři z RC modelklubu Brno na letiště Nová Ves u Jeseníku, aby zde prožili týden modelářské dovolené. Snažím za svými kamarády vždy přijet alespoň na víkend. Pár fotek z tohoto nádherného víkendu si můžete prohlédnout v mé minireportáži. Pořádný balík fotek a vtipné povídání o průběhu dovolené se určitě časem objeví na stránkách RC modelklubu Brno.  

05/2003 

Po zimě jsem měl velké problémy s motorem v Dailovi. Prakticky už od března jsem se trápil s jeho spolehlivostí. Perfektně jsem nacvičil nouzová přistání s "klackem". Několikrát jsem vyčistil karburátor, vyměnil svíčku, vyměnil všechny hadičky, vyměnil vrtuli (za lehčí) a přes občasné ojedinělé úspěchy, kdy motor vydržel chvíli jet normálně, jsem definitivně uspěl až v květnu, kdy jsem odhalil pravou příčinu nesnází. Motor přisával falešný vzduch špatně utěsněným spojem motoru  a karburátoru. Spravilo to trochu silikonu. Můj motor MVVS 10GFS je vybaven karburátorem Webra DYNAMIX. Prakticky od jeho zprovoznění na jaře loňského roku jsem na seřízení karburátoru nemusel šáhnout (!), ale letošní jarní problémy mne donutily několikrát zopakovat jeho seřízení.  Základní popis karburátoru Webra DYNAMIX a moje zkušenosti s jeho seřizováním jsem popsal na následující stránce

04/2003

Moje děti si občas vynutí, abych jim pomohl vyrobit "érečko". Jak to u nás potom vypadá v kuchyni se můžete podívat na následující stránce. Při dosti svízelném převážení Daila v mém malém autě vznikl nápad vyrobit obrovskou krabici na převážení modelů. Její rozměry umožní převážet na střeše auta nejen Daila, ale i plánovaného Z50L o rozpětí 1950 mm. Dál jsem opravil pár odkazů, které se mezitím změnily a taky nějaké drobnosti v přehledu vysílačů. 

11/2002

Upravil jsem stránku o mých plánech do budoucna. Opravil jsem pár  zjevných chyb v přehledu vysílačů. Doplnil jsem vysílače Multiplex Cocpit MM a Multiplex Pico Line.

09/2002

Připravil jsem ve spolupráci s R. Kolbábkem (alias Kolbišem) přehled vysílačů, kde jsem se snažil ke každému z nich vytvořit stručnou charakteristiku. Měla by sloužit pro první seznámení s typem, ještě než začnete studovat detailní vlastnosti v Kolbišově srovnávací tabulce.

09/2002

Kompletně jsem přebudoval celé stránky.  Zrušil jsem stránku o spolužácích z VUT Brno, FE a naopak jsem přidal informace o většině mých modelů, informace o tom s čím si hraju s mými dětmi (LEGO, loďky) a taky informace o mých plánech do budoucna (na důchod a tak :-))). Zde si můžete stáhnout plán na mého malého svaháčka TINY o rozpětí 1500 mm (zip souboru *.dwg o velikosti 94,2kB). Ještě jsem ho nedostavěl, takže je to zatím bez záruky :-))

05/2002

V návalu nadšení jsem na své staré stránky doplnil pár fotek nového akrobata na motor 10 ccm Dail.

07/2000

Vytvořil jsem své první stránky.