Modelářské vysílače

Vysílače jsou rozděleny do několika kategorií:

Základní - jsou to nejjednodušší vysílače, vhodné pro ovládání školních modelů, jednoduchých házedel, větroňů, modelů kategorie ParkFly apod. 

Nižší střední - jsou to vysílače, které mají základní možnosti programování a jsou vhodné pro téměř všechny běžné rekreační modely.

Střední - jsou to vysílače, které mají pokročilejší programování a jsou prakticky univerzální a vhodné i pro soutěžní létání v některých méně náročných kategoriích.

Vyšší střední - jsou to vysílače, které jsou vhodné i pro soutěžní létání v náročnějších kategoriích, mají však některá omezení.

Extra - špičkové typy, používané pro nejnáročnější soutěžní létání.

Vysílače jsou v tabulce seřazeny podle užitné hodnoty od nejjednodušších po nejsložitější do pomyslného žebříčku (můj subjektivní názor):

Kategorie
typ
obrázek
popis
Základní ACOMS AP-440FM Starší jednoduchý palcový čtyřkanálový FM vysílač. Možno použít pro základní ovládání 4 funkcí u běžných modelů. Nelze bez použití dalšího zařízení použít pro delty (svahový kombat) a větroně s motýlkovými ocasními plochami. Nemá možnost propojení učitel - žák.
Hitec Focus 4
klikni pro zvětšení

Jednoduchý palcový čtyřkanálový FM vysílač. Možno použít pro základní ovládání 4 funkcí u běžných modelů. Nelze bez použití dalšího zařízení použít pro delty (svahový kombat) a větroně s motýlkovými ocasními plochami.

Hitec Laser 4 klikni pro zvětšení Jednoduchý palcový čtyřkanálový FM vysílač. Možno použít pro základní ovládání 4 funkcí u běžných modelů. Lze použít pro delty (svahový kombat) a větroně s motýlkovými ocasními plochami. Má možnost propojení učitel - žák.
Futaba Skysport 4
klikni pro zvětšení

Jednoduchý palcový čtyřkanálový FM vysílač. Možno použít pro základní ovládání 4 funkcí u běžných modelů. Nelze bez dalšího zařízení použít pro delty (svahový kombat) a větroně s motýlkovými ocasními plochami. Má možnost propojení učitel - žák.

ACOMS AP-540FM

Starší jednoduchý palcový pětikanálový FM vysílač. Možno použít pro základní ovládání 4 funkcí u běžných modelů. Nelze bez použití dalšího zařízení použít pro delty (svahový kombat) a větroně s motýlkovými ocasními plochami. Nemá možnost propojení učitel - žák.

Hitec Focus 6
klikni pro zvětšení

Jednoduchý palcový šestikanálový FM vysílač. Možno použít pro základní ovládání 4 funkcí u běžných modelů a dalších doplňkových funkcí - např. podvozek, samostatné klapky. Nelze bez použití dalšího zařízení použít pro delty (svahový kombat) a větroně s motýlkovými ocasními plochami.

Hitec Laser 6
klikni pro zvětšení

Jednoduchý palcový šestikanálový FM vysílač. Možno použít pro základní ovládání 4 funkcí u běžných modelů a dalších doplňkových funkcí - např. podvozek, samostatné klapky. Lze použít pro delty (svahový kombat) a větroně s motýlkovými ocasními plochami. Má možnost propojení učitel - žák.

 
Futaba F-14
klikni pro zvětšení

Sedmikanálový pultový FM vysílač s možností dokoupení modulů pro D/R a mixy. Lze použít pro běžné rekreační modely, po dokoupení mix modulu i vč. svahového kombatu.

Nižší střední
Hitec Flash 4
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový čtyřkanálový palcový vysílač s pamětí pro 2 modely. Modulace PPM, 1 mixovací program, nemá volné mixy. Hodí se pro rekreační elektrolety, svahový kombat, rekreační motoráky a běžné větroně. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený již při koupi.

Hitec Flash 4X
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový čtyřkanálový palcový vysílač s pamětí pro 5 modelů. Modulace PPM, 1 mixovací program, nemá volné mixy. Hodí se pro rekreační elektrolety, svahový kombat, rekreační motoráky a běžné větroně. Nemá možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Hitec Flash 5
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový pětikanálový palcový vysílač s pamětí pro 2 modely. Modulace PPM, 1 mixovací program, nemá volné mixy. Hodí se pro rekreační elektrolety, svahový kombat, rekreační motoráky a běžné větroně. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený již při koupi.

Hitec Flash 5X
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový čtyřkanálový palcový vysílač s pamětí pro 5 modelů. Modulace PPM, 3 mixovací programy, nemá volné mixy. Hodí se pro rekreační elektrolety, svahový kombat, rekreační motoráky a běžné větroně. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Multiplex Pico Line klikni pro zvětšení Mikroprocesorový sedmikanálový palcový (s možností pultu) s pamětí pouze pro 1 model. Modulace PPM, programování se děje pouze pomocí 10-ti uvnitř umístěných přepínačů.  Má pouze několik jednoduchých mixů, nemá volné mixy. Hodí se pro rekreační elektrolety, svahový kombat (nemá však delta mix, pouze V mix a mix křidélka - směrovka), rekreační motoráky a běžné větroně. Má možnost propojení učitel - žák, avšak vysílač lze použít pouze jako žákovský. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.
Graupner MC10
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový sedmikanálový pultový vysílač s pamětí pro 2 modely Modulace PPM, 1 mixovací menu, nemá volné mixy. Ovládání delty lze provést poze pomocí mixu pro motýlkové ocasní plochy. Hodí se pro jednoduché rekreační modely a svahový kombat. Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry. 

Multiplex Cocpit MM klikni pro zvětšení Mikroprocesorový sedmikanálový palcový (s možností pultu) vysílač s pamětí pro 7 modelů. Modulace PPM, 2 mixovací menu, nemá volné mixy, pouze 1 mix Y-lead, který umožní ovládat jednou z funkcí i servo v zásuvce 7. kanálu bez možnosti nastavení mixovacích poměrů. Umí ovládání dvouklapkového  křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, spíše rekreační motoráky  a běžné větroně. Má možnost propojení učitel - žák, avšak vysílač lze použít pouze jako žákovský.  K vysílači (dle verze) je možno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.
Střední
 
 
 
 
Hitec Prism 7 klikni pro zvětšení Mikroprocesorový sedmikanálový palcový vysílač s pamětí pro 3 modely. Modulace PPM/PCM, 1 mixovací menu, nemá volné mixy. Umí ovládání dvouklapkového křídla . Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, běžné motoráky (neumí mixovat 2 serva pro výškovku) a běžné větroně. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.
Hitec Prism 7X

**

Mikroprocesorový sedmikanálový palcový vysílač s pamětí pro 3 modely. Modulace PPM/PCM, 1 mixovací menu, nemá volné mixy. Umí ovládání dvouklapkového křídla . Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, běžné motoráky (neumí mixovat 2 serva pro výškovku) a běžné větroně. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Futaba 6EXA klikni pro zvětšení Mikroprocesorový šestikanálový palcový vysílač s pamětí pro 6 modelů. Modulace PPM/PCM, 2 mixovací menu, má 1 volný mix. Umí ovládání dvouklapkového křídla . Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, běžné motoráky (neumí mixovat 2 serva pro výškovku) a běžné větroně. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.
Graupner MC12
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový sedmikanálový pultový vysílač s pamětí pro 8 modelů. Modulace PPM, 3 mixovací programy, 3 volné mixy. Umí vše potřebné pro ovládání dvouklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku) a běžné větroně Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.

Futaba FC16
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový osmikanálový pultový vysílač s pamětí pro 2 modely (s CAMpack až 104). Modulace PPM/PCM, 2 mixovací programy, 2 volné mixy. Umí vše potřebné pro  ovládání dvouklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku) a větroně (spíše rekreační, čtyřklapkové křídlo jde ovládat pouze při doplnění možností menu volnými mixy a to s omezeními, neumí letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.

Futaba FF-7
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový sedmikanálový palcový vysílač s pamětí pro 4 modely. Modulace PPM/PCM, 3 mixovací programy, 2 volné mixy. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku) a větroně (spíše rekreační, čtyřklapkové křídlo jde ovládat pouze při doplnění možností menu volnými mixy a to s omezeními, neumí letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Futaba T7CP

klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový sedmikanálový palcový vysílač s pamětí pro 10 modelů. Modulace PPM/PCM, 2 mixovací programy, 3 volné mixy (s možnosrí offsetu a přiřazení trimu). Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku, lze si plnohodnotně pomoci volným mixem) a větroně (spíše rekreační, čtyřklapkové křídlo jde ovládat pouze při doplnění možností menu volnými mixy a to s omezeními, neumí letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.
Hitec OPTIC 6 klikni pro zvětšení Mikroprocesorový šestikanálový palcový vysílač s pamětí pro 8 modelů. Modulace PPM, 3 mixovací programy, 2 volné mixy. Umí ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (umí mixovat 2 serva pro výškovku) a větroně vč. F3B/F3F (s omezením - pouze 6 kanálů).  Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.
Hitec Eclipse
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový sedmikanálový palcový vysílač s pamětí pro 7 modelů. Modulace PPM, 4 mixovací programy, 5 volných mixů. Umí ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí mixovat 2 serva pro výškovku) a větroně vč. F3B/F3F (s omezením - nutno doplnit možnosti menu volnými mixy). Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

JR PROPO X-378 klikni pro zvětšení Mikroprocesorový sedmikanálový palcový vysílač s pamětí pro 8 modelů. Modulace PPM/PCM, 3 mixovací programy, 6 volných mixů. Umí ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku). Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.
Futaba FX-14
klikni pro zvětšení

 Mikroprocesorový osmikanálový skoropultový vysílač s pamětí pro 10 modelů (s CAMpack až 26). Modulace PPM, 1 mixovací program, 3 volné mixy. Umí  ovládat dvouklapkové křídlo. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, běžné "rekreační" motoráky  a větroně. Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.

Futaba FX-18
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový osmikanálový skoropultový vysílač s pamětí pro 12 modelů (s CAMpack až 61). Modulace PPM/PCM, 4 mixovací programy, 3 volné mixy. Umí vše potřebné pro  ovládání dvouklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku) a větroně (spíše rekreační, čtyřklapkové křídlo jde ovládat pouze při doplnění možností menu volnými mixy a to s omezeními, neumí letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry. 

Graupner/JR X-3810
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový osmikanálový palcový vysílač s pamětí pro 10 modelů. Modulace PPM/PCM, 3 mixovací programy, 6 volných mixů. Umí vše potřebné pro  ovládání dvouklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku) a větroně (spíše rekreační, čtyřklapkové křídlo jde ovládat pouze při doplnění možností menu volnými mixy a to s omezeními, neumí letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Graupner/JR X-3810 ADT

**

Mikroprocesorový osmikanálový palcový vysílač s pamětí pro 10 modelů. Modulace PPM/PCM, 3 mixovací programy, 6 volných mixů. Umí vše potřebné pro  ovládání dvouklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku) a větroně (spíše rekreační, čtyřklapkové křídlo jde ovládat pouze při doplnění možností menu volnými mixy a to s omezeními, neumí letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Vyšší střední
Graupner MC16/20
klikni pro zvětšení

 Mikroprocesorový osmikanálový pultový vysílač s pamětí pro 20 modelů. Modulace PPM/PCM, 5 mixovacích programů, 3 volné mixy. Umí ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku) a větroně vč. F3B/F3F (s omezením - nemá letové režimy, nutno využít i volných mixů). Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat přepínače a potenciometry.

Futaba FC-18V3
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový osmikanálový pultový vysílač s pamětí pro 2 modely (s CAMpack až 47). Modulace PPM/PCM, 6 mixovacích programů, 2 volné mixy. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F (s omezením - letové režimy lze simulovat přepnutím 2 modelů v paměti). Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.

Graupner MC19 klikni pro zvětšení Mikroprocesorový dvanáctikanálový pultový vysílač s pamětí pro 20 modelů. Modulace PPM/PCM, 3 mixovací programy, 3 volné mixy. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a lodě (SW - lodní modul)) a větroně vč. F3B/F3F (s omezením - nemá letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat přepínače a potenciometry.
Graupner MC20
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový desetikanálový pultový vysílač s pamětí pro 30 modelů). Modulace PPM/PCM, 9 mixovacích programů, 9 volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A (s omezením - neumí ??? mixovat dvě serva pro výškovku) a větroně vč. F3B/F3F (s omezením - letové režimy lze simulovat přepnutím 3 modelů v paměti). Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat přepínače a potenciometry.

Futaba FC-18V3 Plus
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový osmikanálový pultový vysílač s pamětí pro 2 modely (s CAMpack až 47). Modulace PPM/PCM, 6 mixovacích programů, 2 volné mixy. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F (s omezením - letové režimy lze simulovat přepnutím 2 modelů v paměti). Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry. 

Futaba FF-9
klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový devítikanálový (devátý kanál je neproporcionální bez možnosti nastavení velikosti výchylek, s možností reverzace) palcový vysílač s pamětí pro 8 modelů (s CAMpack až 25). Modulace PPM/PCM, 4 mixovací programy, 7 volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně (vč. F3B/F3F s omezením - nemá letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Futaba PCM 1024 9VAP
*

Mikroprocesorový devítikanálový palcový vysílač s pamětí pro 6 modelů. Modulace PPM/PCM, 2 mixovací programy, 4 volné mixy. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky (neumí však mixovat dvě serva pro výškovku) a větroně (spíše rekreační, čtyřklapkové křídlo jde ovládat pouze při doplnění menu volnými mixy a to s omezeními, neumí letové režimy). Nenabízí možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Multiplex mc3030 Profi

klikni pro zvětšení

Mikroprocesorový devítikanálový pultový vysílač s pamětí pro až 99 modelů. Modulace PPM/PCM, 1 velmi obsáhlé mixovací menu, 3 volné mixy. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F (letové režimy lze simulovat přepnutím 3 modelů v paměti). Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.

Multiplex ROYAL EVO9

Mikroprocesorový devítikanálový palcový/pultový vysílač s pamětí pro 20 modelů. Modulace PPM, Rozsáhlé možnosti mixování pomocí 14-ti volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Má 4 letové režimy. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F.  Možnost propojení učitel - žák.  Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Multiplex ROYAL EVO12

Mikroprocesorový dvanáctikanálový palcový/pultový vysílač s pamětí pro 36 modelů. Modulace PPM, Rozsáhlé možnosti mixování pomocí 14-ti volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Má 4 letové režimy. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F.  Možnost propojení učitel - žák.  Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

 

Extra

Graupner MC22

klikni pro zvětšení Mikroprocesorový dvanáctikanálový pultový vysílač s pamětí pro 30 modelů. Modulace PPM/PCM, 3 mixovací programy, 6 volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Má letové režimy. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F.  Možnost propojení učitel - žák je po zakoupení vstup/výstupního modulu.  K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.
Graupner MX22

Mikroprocesorový dvanáctikanálový pultový vysílač s pamětí pro 30 modelů. Modulace PPM/PCM, 3 mixovací programy, 6 volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Má letové režimy. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F.  Možnost propojení učitel - žák je po zakoupení vstup/výstupního modulu.  Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.
JR PROPO PCM9X

Mikroprocesorový devítikanálový palcový vysílač s pamětí pro 20 modelů. Modulace PPM/S-PCM/Z-PCM, 3 velmi obsáhlé mixovací menu, 6 volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F (umí letové režimy). Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Multiplex PROFI mc 4000 klikni pro zvětšení Mikroprocesorový dvanáctikanálový pultový vysílač s pamětí pro 25-100 modelů. Modulace PPM, tvorba volných mixů s až 8-mi vstupy, 13-ti bodové křivky.... Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Má 5 letových režimů. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F.  Možnost propojení učitel - žák je po zakoupení vstup/výstupního modulu.  Vysílač je dodáván s 6-ti přepínači a 2 posuv. ovlladači, dále je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.
Graupner MC24 Mikroprocesorový dvanáctikanálový pultový vysílač s pamětí pro 40 modelů. Modulace PPM/PCM, 2 mixovací programy, 12 volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Má 4 letové režimy. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F.  Možnost propojení učitel - žák je po zakoupení vstup/výstupního modulu.  K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.
Futaba FC-28V3 klikni pro zvětšení Mikroprocesorový desítikanálový pultový vysílač s pamětí pro 10 modelů (s CAMpack až 14). Modulace PPM/PCM, 7 mixovacích programů, 6 volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Má 4 letové režimy. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F.  Má možnost propojení učitel - žák. K vysílači je nutno dokupovat moduly, přepínače a potenciometry.

Futaba PCM 1024 9Z

klikni pro zvětšení Mikroprocesorový devítikanálový palcový vysílač s pamětí pro 10 modelů (s CAMpack až 26). Modulace PPM/PCM, 5 mixovacích programů, 5 volných mixů. Umí vše potřebné pro kompletní ovládání dvouklapkového a čtyřklapkového křídla vč. brzd. Má 4 letové režimy. Hodí se pro elektrolety, svahový kombat, motoráky vč. F3A a větroně vč. F3B/F3F. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.

Futaba FX-40 PCM G3 PLL

klikni pro zvětšení Mikroprocesorový čtrnáctikanálový (12 proporcionálních, 2 neproporcionální) pultový vysílač s pamětí využívající Compact Flash karet. Systém PCM s 2048 polohami. HF modul s PLL syntézou. Programování na velikém barevném dotykovém displeji  pomocí SW pod Windows™ CE, možnost programování v PC. Má prakticky otevřené možnosti programování. Pro doplnění rozsáhlých předdefinovaných mixovacích programů lze využít 10 volně programovatelných mixů, to vše v 8 letových režimech. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je vybavený přepínači a potenciometry již při koupi s možností dalšího dokupování. Novinkou je možnost  zasunout nepoužívané ovládací prvky do panelu.

Futaba T14MZ PCM G3 PLL

klikni pro zvětšení Mikroprocesorový čtrnáctikanálový (12 proporcionálních, 2 neproporcionální) palcový vysílač s pamětí využívající Compact Flash karet. Systém PCM s 2048 polohami. HF modul s PLL syntézou. Programování na velikém barevném dotykovém displeji  pomocí SW pod Windows™ CE, možnost programování v PC. Má prakticky otevřené možnosti programování. Pro doplnění rozsáhlých předdefinovaných mixovacích programů lze využít 10 volně programovatelných mixů, to vše v 8 letových režimech. Má možnost propojení učitel - žák. Vysílač je plně vybavený přepínači a potenciometry již při koupi.
Legenda: 
*        obrázek zatím není k dispozici
**      shodná podoba jako u příbuzného typu